Przed podróżąINFORMACJA

 

1.       Każdy uczestnik wyjazdu powinien posiadać ważny paszport lub dowód osobisty.

( warto posiadać kserokopię dokumentu i aktualne zdjęcie w sytuacji awaryjnej)

      Przed wyjazdem sprawdź czy masz dowód lub paszport oraz datę ważności dokumentu !!!

2.       Weź ze sobą saszetkę lub specjalną torebkę, która pozwoli trzymać paszport, pieniądze (kieszonkowe) i inne ważne dokumenty przy sobie przez cały okres wyjazdu. Nie trzymaj dokumentów w kurtce, bagażu podręcznym lub z innymi, mniej ważnymi przedmiotami. Zaoszczędzisz w ten sposób kłopotów sobie i innym.

3.       Każdy uczestnik powinien posiadać:

-          torbę podróżną (walizkę) na rzeczy niepotrzebne w czasie podróży, które będą  w lukach bagażowych,

-          torbę podręczną (mały plecak) na rzeczy osobiste, prowiant w czasie jazdy (najlepiej gotowe kanapki - będą najwygodniejsze).

-          w autokarze będzie dostępna gorąca woda, herbata i kawa. Przestrzegamy przed łatwo tłukącymi termosami. Unikaj niewygodnych konserw i niepewnego jedzenia na czas podróży, kolorowych, gazowanych napojów, nadmiernej ilości chipsów, podejrzanych frytek i.t.p.

-          Prosimy zabrać do bagażu podręcznego ściereczkę i kilka serwetek, które będą przydatne podczas całego pobytu, a w trakcie podróży pozwolą zaoszczędzić niepotrzebnego, przypadkowego poplamienia ubrania lub siedzenia, unikać szklanych pojemników i butelek.

-          Wygodne, sprawdzone obuwie (należy unikać butów specjalnie kupionych na wyjazd),

-          na podróż przydatna będzie mała poduszka, kocyk.

-          strój kąpielowy, ręcznik, lub koc na plażę (karimata), kremy przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne.

-          niezbędne dla siebie lekarstwa, środki farmakologiczne !!!

-          obuwie do chodzenia w wodzie – jeżowce !!!

-          śpiewniki

-          kieszonkowe - najlepiej euro

 

4.       noclegi z pełnym wyposażeniem (poduszka, pościel, przykrycie)

5.       kuchnia z pełnym wyposażeniem do dyspozycji mieszkańców pensjonatu.

6.       Cenne przedmioty (łańcuszki, kolczyki, pierścionki „zaręczynowe”) najlepiej zostawić      w domu.

7.       Unikajmy tak zwanych okazyjnych zakupów po niskich cenach.

8.       Celem uniknięcia niepotrzebnych nieporozumień prosi się o zachowanie pełnej kultury      i porządku w autokarze, na parkingach, w miejscach modlitwy i noclegu, na ulicy. Prosimy o przestrzegania poleceń organizatora.

9.       Każdy z uczestników jest ubezpieczony od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia (NNW i KL). Ubezpieczenie nie obejmuje wypadków wynikających z chorób przewlekłych.

10.   Małe odbiorniki radiowe lub telefony komórkowe wyposażone w radio (słuchawki) odbierające fale UKF, przydatne do słuchania tłumaczenia międzynarodowych Mszy Świętych lub innych spotkań.

Należy zabrać ze sobą dużo pozytywnej energii, życzliwości dla drugich, cierpliwości, wyrozumiałości, humoru oraz poczucia punktualności i zdyscyplinowania, co pozwoli nam wszystkim przeżyć wycieczkę z należytą, duchową emocją i zapisać w pamięci niezapomniane wrażenia - czego wszystkim życzą organizatorzy.

 

 

 

Z rynkiem turystycznym związani jesteśmy od roku 1989. Posiadamy licencję organizacji i pośrednictwa w organizacji imprez turystycznych na terenie całej Europy. W naszej ofercie znajdziecie Państwo wiele wspaniałych wycieczek na każdą kieszeń i okazje. Samodzielnie opracowujemy i realizujemy programy dla grup zorganizowanych takich jak: szkoły, zakłady pracy, parafie, stowarzyszenia i.t.p. Nasze propozycje są dostosowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Zapraszamy do obejrzenia działu - Oferta, znajdą Państwo tam różne propozycje imprez turystycznych, pielgrzymek, wyjazdów integracyjnych.
Dołącz do coraz większego grona zadowolonych z naszych usług.